Converse CONS One Star PRO wear test

Starší testovací článek bot Converse CONS psaný pro Converse a Boardstar na jaře 2016.

Converse One Star je prakticky tím nejjednodušším, co se na poli skate bot dá vymyslet. Nicméně je to zároveň skvělý příklad toho, že když to uděláte dobře, získáte výbornou tenisku se skvělými vlastnostmi.

 

 

Z hlediska designu nejde modelu One Star nic vytknout – nesmrtelný vzhled Converse klasiky, který jen těžko někdy vyjde z módy. Teniska je ve srovnání s podobnými modely konkurenčních značek jako Adidas Campus nebo Nike SB Blazer hodně nízká. Nebo placatá, je možná ten správný výraz.

onestar-cons

Nicméně právě díky tomu je prakticky nemožné na ní něco zničit. Vulkanizovaná podrážka je z boku poměrně hodně vysoká a na špičce lehce přetažená na vrch boty. To znamená, že pokud máte na botě něco prodřít, stane se to nejdříve po tom, co se dostanete skrz gumu. To zabere hoooodně času.

Za zmínku stojí i klasický vzorek podrážky, který najdeme na všech Converse Chuck Taylor teniskách. Na to, že se nejedná o vzorek, který byl vyvinut přímo pro skateboarding je to, jak drží na gripu obdivuhodné. A zároveň je jeho struktura dobrá i v tom, že i po delší době a obnošení se vzorek neztratí.

 

Pohodlí, ohebnost a boardfeel jsou  těmi nejsilnějšími stránkami Converse One Star PRO. Z vnitřní konstrukce podrážky toho v tenisce moc nezbylo – prostě vnější guma napasovaná přímo na svršek boty. Zbytek vyplňuje vložka Lunarlon, která se stala kvalitním základem prakticky všech nových Converse CONS tenisek -např. skvělých CONS KA3 . Všiml jsem si, že je zhruba o třetinu tenčí, než tomu bylo u prvních Converse CTAS PRO. Díky menšímu množství použité pěny je tak bota skvěle flexibilní a citlivá hned od prvního momentu na prkně. Ale i tak Lunarlon plní své základní funkce: skvělé tlumení dopadů a unikátní komfort.

 

 

Poslední zajímavou věcí, která mě na One Star PRO zaujala je stabilita tenisky. To je totiž většinou achillova pata většiny vulkanizovaných bot. Jedná se o daň, kterou vulkanizované tenisky platí za dobrou flexibilitu a boardfeel – konstrukce samotné podrážky po stažení vulkanizací je o malinko užší než svršek boty a díky tomu jsou boty lehce „vrtkavé“.

To ale není případ One Star PRO! Silná výztuha paty a dobře udělaná vulkanizace zaručují, že teniska je na poměry vulkanizovaných bot nadmíru stabilní.

Shrnuto a podtrženo:

Pokud bychom měli hodnotit klasicky hvězdičkami od jedné do pěti, pak je název tenisky One Star poněkud zavádějící. Jelikož se jedná o nejprodávanější Converse tenisku na skejta, tak je na místě ji ohodnotit minimálně čtyřmi z pěti hvězd! Rozhodně si to zaslouží!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s