3x PRO a PROTI Nike SB Janoski

Opět starší článek z roku 2016 psaný pro Boardstar blog. Nic objevného, ale je dobré si to občas připomenout 🙂

 

Proč si koupit Nike SB Janoski?

Jednoduchost

Zkrátka a dobře hlavní kouzlo Janoski bot tkví v jejich jednoduchém designu. Vzhled inspirovaný klasickou polobotkou je prostě nesmrtelný a v Nike provedení nanejvýš elegantní.

Výdrž

Dlouhá špička a dobře udělaná vulkanizovaná podrážka jsou zárukou dlouhé životnosti. Bota se nikde nerozlepí a na skejtu vydrží dokud jednoduše neprodřete látku. Žádné švy ani bubliny, které by mohly znamenat problém. Pro extrémní životnost pak Nike udělalo ještě variantu premium s pogumovanou špičkou.

Konstrukce

Tenká vulkanizovaná podrážka je důvodem, proč si celý svět Janoski zamiloval. Pokud chcete to, čemu se na prkně říká boardfeel (dobrý kontakt boty s prknem), nemůžete si vybrat lépe. Zoom Air bublina v patě vložky pak ochrání vaše paty a bota je díky němu pružnější a pohodlnější.

Proč si koupit něco jiného, než klasické Janoski?

Je zajímavé, jak na všechny nedostatky, které mají klasické vulkanizované nízké Janoski má Nike odpověď.

Pohodlí

Janoski minimálně první týden moc pohodlné nejsou. Alespoň pro mě – tuzší pata s minimální, respektive nulovou výstelkou bude pár dní tropit neplechu. Stejně tak pro lidi s vyšším nártem nebude Janoski se svou poměrně nízkou stavbou moc pohodlý. Ale právě proto Nike udělal verzi Janoski MAX, která má nejen vystlanou patu, ale zároveň i přišitý měkký jazyk.

Ochrana nohy

To se týká zejména lidí, kteří jezdí na skejtu. Klasický Janoski je hodně nízký a díky tomu je hodně odhalený kotník. A všichni, kdo někdy dostali prknem do kotníku ví, jak to bolí. Naštěstí i na to má Nike řešení – Nike Janoski MID.

Lepší tlumení dopadů a opora nohy

To není ani tak výtka vůči konkrétnímu modelu. Vulkanizované boty jsou prostě tenké a má to své výhody. Ale samozřejmě i stinné stránky. Pokud je skákání schodů vaším denním chlebem, zkuste  s Lunarlon podrážkou. Vaše nohy vám poděkují.

1 komentář: „3x PRO a PROTI Nike SB Janoski

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s