éS Sesla weartest: new age fun with vintage feel

Testovací perioda nové vlajkové lodě éS skateboarding uplynula a nezbývá než si sdělit dojmy:

Zpracování

éS Sesla je moc hezky a kvalitně zpracovaná bota. Hned na první nazutí je bota ohebná, krásně lehká a budí dojem zpracování chirurgickou přesností – na botě není prostě nic navíc. Žádné výstelky, gumy, nesmysly….prostě čistě propracovanej 100% funkční skate design.

_IGP3069

Komfort

Z hlediska velikosti bych doporučil si vzít Sesly o půl čísla větší. Já měl svých klasických US10,5 a uvítal bych víc místa na prsty.

Jak bylo zmíněno výše – bota sice nemá žádné zbytečnosti navíc, ale to rozhodně neznamená, že by nebyla pohodlná. Lehká výstelka na patě zajistí, že vám bota nerozřeže paty, tenký prodyšný jazyk s centrovacími gumičkami je vítaným znovu nalezeným standardem skate obuvi!

_IGP3071

Podrážka

Spodek boty sice není žádná vlastnost, ale u Sesly je to na samostatnou kapitolu. V první řadě: ta pěna, která vrací energii fakt funguje! Moc jsem tomu nevěřil, ale fakt je to citelný hned při prvním ollie, který vytáhnete až tak, kam jste nikdy nedoufali.

Druhá dobrá zpráva: podrážka není jen z pěny! To je tošku achillova pata bot, které rezignovaly na NBS400 gumu – grip je všelijakej, ale nikdy ne tak dobrej jako u gumy. To není naštěstí případ Sesly, která má na spodku podrážky vrstvu gumy, která zajistí že prkno na noze drží jako v tom přirovnání o hovnu a košili. Ačkoli vzorek není nijak hlubokej, ani na konci testu Sesla neztrácela grip.

_IGP3076

Zvednutá špička nebyla věc, která mě např. u Emerica Westgate nějak zvlášť nadchla. Nicméně u Sesly není tak výrazná, tudíž nedostatky, které s sebou tahle vychytávka nese, nejsou v tomhle případě prakticky vůbec znatelný, takže se jedná de facto pouze o designovej doplněk odkazující na Kostony3 a podobný legendy.

Jediná výtka se týká odhalené pěny na boku špičky. V hlavní „ollie zóně“ je sice přetažená guma z podrážky, ale na zbytku špičky je pěna odhalená a zbytečně vystavená gripu.

Odolnost

V otázce odolnosti je éS Sesla hodně silná v kramflecích, ačkoli se to v určitých oblastech nenusí na první pohled zdát. Špička je z jednoho kusu a má natavený Thermothane proužek, takže trhat není kde.

Celkově je bota de facto z jednoho kusu a pogumované švy odolávají hodně dobře aniž by se to negativně projevovalo v prodyšnosti boty, která je přinejmenším nadstandardní.

_IGP3078

Dokonce i poutka na tkaničky drží překvapivě dobře, ačkoli si tkaničky můžete schovat do vnitřku boty. Já jsem je nechal po celou dobu testu venku a neodešly ani tkaničky, ani poutka, takže palec nahoru!

Shrnutí

éS Sesla přesně naplňuje mou představu o tom, s čím se měl éS vrátit do hry. Klasický design inspirovaný 90’s skateboardingem, ale doplněný funkční technologií. Dohromady to funguje i vypadá skvěle.

Já jsem happy!

_IGP3080

 

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s