Test desky OWL

Nemas špetku vkusu, neumis ani skejtovat(asi z části i proto, že skejtuješ na skejtech ve tvaru piva, o kterých pak řikáš, že jsou nejlepší apod.), a ani se v tom tím pádem nevyznáš, a pravdepodobne i z toho pramení tvoje potřeba vyjádřit se k tomu. Ses proste weirdou , kterej cení longboard ve skateboardingu. Fakt kurva combo. Lidmi jako jsi ty vlastně fakt pohrdám.

I takovýchto reakcí se mi dostalo od české skate smetánky na můj nápad, otestovat desku, kterou vyrábí firma jménem OWL Longboards. Když jsem nad tím tak přemýšlel, tak rozbor tohohle hejtu je vlastně ideální základ pro testovací článek…

_IGP2968

„Nemáš spětku vkusu, neumíš ani skejtovat.“

Tak s tím samozřejmě nelze než souhlasit. Jdeme dál…

„Jezdíš na skejtech ve tvaru piva.“

Aniž bych příliš chápal podstatu této narážky, jde pravděpodobně o názor na tvar desky. Ta je poměrně macatá – pokud se nemýlím, tak 9 palců má do šířky a něco přes 32 na délku. „Tvarem piva“ byl asi míněn hranatější tvar patek desky. To ale nepovažuju za nic neobvyklýho, zejména u cruiser a bowl prken. Samozřejmě je to váha navíc, ale když flipujete s 9-palcovou deskou, jste buď magor, nebo vám musí být nějaký to deko ukradený. (Mimochodem deska se dá využít jako skvělej „náklaďák“ při stavbě DIY. Nad přední truck hodíš velkej kýbl plnej materiálu a ještě máš hromadu místa kam se za něj postavit. Odzkoušeno v praxi 😉

Příjemně mě překvapil concave desky. Na skejtový poměry dnešní doby je poměrně hlubokej, ale o to víc ho oceníte při downhillech.

„…o kterejch říkáš, že jsou nejlepší.“

Tím bych asi z hlediska narativu článku předbíhal, ale možná nějakou poznáku k tomu: OWL desky se vyrábí v ČR, dělá je skater vlastníma rukama od dýhy až po finální výrobek. Je jasný, že to nebude vypadat 100% jako typickej generickej skate vyráběnej v továrnách a ani by to nedávalo smysl, něco takovýho doma v dílně dělat. Na druhou stranu je to svým způsobem unikát a buď si na tom najdeš něco, co tě osloví, nebo ne.

_IGP2969

„Ani se tím pádem v tom nevyznáš…“

No netvrdím, že jsem nějakej odborník, ale na pár deskách jsem  za život už stál. Na týhle konkrétně je super, že je to prostě nafouklej streetovej skate. Tudíž ideální pro cruising, ale zároveň to má všechno – symetrickej shape, velký patky, concave, dobrej pop – takže jde de facto v kombinaci v velkýma měkčíma kolama o ideální allround prkno. Můžeš jezdit cokoli od skateparku, přes hrubej street, ditch, DIY…

„Seš weirdou, kterej cení longboarding ve skateboardingu…“

Když jsem o tom přemýšlel, tak tenhle konkrétní model OWL LB nemá s longboardingem za mě moc společnýho. Má sice dvojitý díry na trucky, takže si člověk teoreticky může dát na sjíždění kopců trucky dál od sebe, ale i na normál je prkno dost stabilní. Výroba longboardů zachraňuje dneska nejednu velkou továrnu na skejty a nevidím důvod, proč to vyčítat malý dílně na Moravě.

Koneckonců sám Gonz s dýlkou prkna taky nemá problém…

_IGP2965

„Lidmi jako seš ty pohrdám…“

Jsem rád, že jsem měl možnost otestovat OWL desku. Mně to ukázalo novej zajímavej rozměr skejtování a zároveň ukázalo omezenost některých lidí.

Kdybych to měl shrnout: pokud dokáže Vaše ego překousnout fakt, že budete mít prkno od značky, která má v názvu slovo longboard, tak OWL určitě vyzkoušejte. Za prvé jde o dobrou kombinaci skejta s cruiserem a za druhý podpoříte českou malovýrobu.

Závěrem moc děkuju Romanovi z OWL Longboards za vloženou důvěru a dostatek trpělivosti! Díky moc!

J.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s