Adidas Superstar Vulc ADV wear test

(autor: Beerslave) Adidas Superstar snad není třeba nějak více představovat, jedná se o ikonu „mit den 3 Streifen“, kterou společnost představila v roce 1969 jako obuv pro basketbalisty a která si od svého vzniku získává příznivce nepřetržitě až do součastnosti.

_IGP2883-01

Řekne-li se celogumová špička, snad každý ví úplně přesně, o jaký model se jedná. Za svou éru byly vyrobeny v mnoha edicích a variacích, ale za zmínku jistě stojí kolekce ze skateboardové sféry s názvem „Respect your roots tribute series“, které propůjčili své jmeno Kareem Campbell, Drake Jones, Joey Bast a Richard Angelides.
V době, kdy společnosti zabývající se výrobou bot pro skateboarding neustále vyvíjeji a představují nové materiály a technologie, Adidas se rozhodl vsadit na jistotu a tak nějak se vydat plnou parou vzad a krom výše zmíněných signature Superstarů vytvořil model s názvem SUPERSTAR VULC ADV.
Screenshot_2016-01-24-10-39-46-2

Oč se zde jedná ?? Ševci Adidasu se nejspíše rozhodli, že ze Superstaru vymáčknou co nejvíce a dají je také k dispozici dnešním skejtrům, což se jim podařilo na výbornou. Botě ubrali z dosavadního polstrovaní a přezuli ji na vulkanickou podrážku, čímž ji zúžili a až neuvěřitelně snížili její hmotnost.

Pokud ale Superstar odlehčíte a zúžíte, je třeba mu naopak něco dodat, aby si zachoval alespoň stejné kvality nebo je dokonce předčil. I na to se myslelo a dovnitř byla umístěna vyjímatelná vložka AdiPrene o slušné tloušťce. AdiPrene se používá u sportovních bot jako dodatečný material v podrážce tlumící nárazy a dopady chodidla.

IMGP2871-01
Podrážka jako taková je velmi specifická, jedná se o hybrid mezi vulkanickou podrážkou a cupsolem, neb pata a špička jsou prošité. Nikde po celé délce se neodlepila, je měkká a velmi odolná zároveň. Celogumová špička – specifická u těchto modelů – se ukázala jako výborný prvek v mnoha ohledech. Je vysoce odolná při kopání technických triků, vydrží daleko více než bežný svršek a má výborný gripfeel. Jako její další výhoda rozhodně je i vnitřní odolnost proti prodíraní zevnitř, stává-li se vám, že se po čase boty prodřou na palci, tady se vám to zaručeně nestane.
Screenshot_2016-01-24-11-05-42-2

Svršek boty je ze dvou častí spojený na patě a přešitý ještě navíc proužkem, aby se zábránilo protrhnutí při vysoké zátěži. 3 Streife jsou pouze nástřik oproti našitým proužkům u klasických Superstarů. Odvětrávací systém je řešen prostřednictvím několika dírek právě mezi 3 pruhy na stranách boty.

Adidas SUPERSTAR VULC ADV nám jasně ukázal, že pro něho není nejmenší problém vyrobit jakýkoliv druh skateboardové boty ve skvělé formě tak, aby si našla své spokojené majitele a uspokojila je. Když už se člověk rozhodne zaexperimentovat a nějaký ten kousek od Adidasu si pořídí, tak si může být jistý, že právě ta jeho bota mu poskytne maximum, jaké jen je možné z ní dostat.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s