Converse CONS CTAS PRO HI test

Converse-CTAS-Pro-Hi

Určitě to znáte – newyorský ulice, drsný spoty a frajery v krátkejch kalhotách a vysokejch Converskách vracející nesmysly. Jo, to je panečku podívaná, která se jen tak neokouká! Ať už je to Polar, Supreme nebo cokoli jinýho, tahle kombinace je v Améru prostě in! No a co je v Améru letos in, to bude příští rok tutově in u nás, jak je dobrým zvykem. Takže co nás příští rok čeká?

Converse-CTAS-Pro-Hi-d2

Chuck Taylor na steroidech není v našich luzích a hájích ničím převratně novým. Loni jsme dokonce testovali jeho nízkou variantu. Ale daleko větší hype způsobuje skateboarding v klasickým vysokým provedení a to se na český pulty dostalo až nyní.

Converse-CTAS-Pro-Hi-d1

No….v zásadě….co si budeme povídat. Je to prostě Chuck Taylor. Nemusím vám asi přehnaně mazat med kolem huby, abyste si domysleli, jaký to má silný stránky a v čem to pokulhává.

Pro ty, co snad žili celý svůj život bosi v jeskyni jen rychle: úzká gumová špička, tenká vulkanizace s dobrým boardfeelem a super AllStar guma na spodku, která drží jak přilepená.

m4821

Nicméně je pár věcí, který vás můžou na tomhle konkrétním modelu příjemně překvapit. To, že CONS adoptoval technologii Lunarlon vložky se už tak nějak ví. Ta je dneska takovým zlatým standardem, který už byl sice možná překonán, ale rozhodně ještě dlouho bude mít co nabídnout. Věc, která je na botě za mě nejvíc super (kromě barevný kombinace, která mě fakt baví) je přišitej jazyk po obou stranách. U boty, která má jazyk dlouhej jak tejden před vejplatou je to opravdu k nezaplacení.

m4822

Rozdíly oproti nízký verzi? Malinko lepší opora kotníku, ale i tak jste k výronu blíž, než může být někomu příjemný. A druhá věc – vzal jsem si stejnou velikost jako u nízkýho modelu a možná bych klidně uvítal o půl čísla menší.

Shrnuto & podtrženo: od CONS CTAS Hi nikdo nečeká, že bude přehnaně technická a kdoví co ještě. Ale stejně si jí koupí hromada lidí, protože má prostě už 50(?) let takový charisma, že tomu člověk leccos odpustí.

Converse-CTAS-Pro-Hi-2

Photo courtesy: http://blowoutshop.de/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s