The product of Boardom

Emerica x Lakai Stay Flared: cause we can!!

Společná tour dvou zásadních obuvnických značek stále ještě vlastněných skatery zvaná Stay Flared byla nejen největší událostí letoška, ale dost možná i desetiletí (alespoň pro mě jo). Dostat na jednu tour jména jako Andrew Reynolds, Mike Carroll, Heath Kirchart, brandon Biebel, Jerry Hsu, Sebo Walker a já nevím kdo ještě, to se nepovede každý den!

The product of Boardom

Navíc je každému asi jasné, že obě značky si de facto přímo konkurují, takže o to víc daly za pravdu tomu, že jim opravdu jde o společnou věc – skateboarding – a ne jen o podíl na trhu a počet prodaných SKUs (mimochodem všimli jste si, jak velký korporace mají neustále snahu v rámci eventů vždycky všechno bezvýhradně vlastnit? Dodnes mě napadá RedBull contest, kde jsem jakožto divák nemoh vyfotit závodícího kámoše. Ale o tom zas jindy…:)

Velmi příjemnou záležitostí je, že kromě hromady exkuzivního video materiálu zůstalo po Stay Flared tour taky něco hmotného. Mně se pod nohy dostal kousek Emerica Romero Laced v patřičném barevném provedení.

Na nový Laced jsem se těšil už od jeho uvedení před rokem a zdá se, že se vyplatilo počkat. Laced pro mě osobně byl výrazem absolutního minimaismu boty, která byla PŘÍMO navržena pro skateboarding (tím odpadají všechny slip-ony atp.).

Zvláštní na tom je, že i v době boomu vulkanických bot až do dnes je zrovna Laced klasický cupsole! A nutno říct, že po jeho přepracování, které teď už od pohledu nepřipomíná vulkán (jako tomu bylo dřív), to nikdy téhle botě v ničem neublížilo. Naopak Laced je hrozná citovka a cupsole s lepším boardfeelem asi jen těžko najdete.

Grip je na novým Lacedu asi vůbec ta nejlepší část. Naštěstí Stay Flared edice není žádnej pokus o spojení skate a chill boty, jak tomu u mnoha výrobců v poslední době je, takže je to 100% semiš a žádný plátno ani jiný nesmysl a táhne od prvního momentu jako blázen. Špička je dlouhá, z jednoho kusu, ani moc široká, ani moc úzká, prostě tak akorát!

Ačkoli má Laced lepenou vložku (tj, nevyndavatelnou), je poměrně slušná na dopady, ale na rovinu na sety schodů od 5 nahoru to moc není. Velmi pozitivně hodnotím taky úplně minimální vycpávku boty, protože starší Laced modely měly tendenci sežrat vám ze začátku kus achilovky, což se tady neděje.

A naprostou třešničkou jsou centrovací gumičky na jazyk. Na tuhle vychytávku letos snad 90% firem ve výrobě zapomnělo a přitom je to jedna z nejlepších věcí a taky důvod, proč Leo Romero může tyhle kecky nosit klidně bez tkaniček. Já osobně bych si to rozhodně netroufnul na ty hovadiny, který dělá (kdybych je v alternativním vesmíru uměl), ale na běžný chození se to v pohodě dá.

Shrnuto podtrženo: na předělaný Laced od Emerica jsem čekal přes rok a čekání se rozhodně vyplatilo, protože nejenže se ke mně dostal v tom nejluxusnějším barevným provedení a kolaboraci a zároveň bota funguje ještě o malinko líp, než jsem čekal. Takže jednička s hvězdičkou za přístup (Emerica x Lakai collabo a tour) i za funkci.

V ČR tyhle bomby seženete jen ve Snowboardelu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s