The Product of Boardom

Adidas Dorado ADV wear test: technický eldorado

The Product of Boardom Když jsem se dozvěděl, že budeme testovat model adidas Originals Dorado, vůbec jsem netušil, co mě čeká. Na internetu byla
toho času jedna jediná fotka. S každou další, která přibyla jsem se těšil čím dál tím víc, protože se mi bota za prvé líbila a za druhý to vypadalo na model vyvinutej čistě pro skateboarding a není pouhou adaptaci starších modelů.

Jakmile bota dorazila, bylo mi jasný, že vydrží všechno, tudíž jsem pro jednou boty nafotil až po testu a celkově se pokusil test pojmout jinak než obvykle…

The Product of Boardom

Tvar

Vizuálně Dorado hodně připomíná první Busenitz promodel a jeho jazyk důvod, proč po botách se třema proužkama začal svýho času toužit nejeden skater. Oproti Busenitzovi je ale Dorado reálně o něco mohutnější a vyšší. Pořádnej kus hmoty, kterej něco vydrží, ale zároveň nepřekáží. Je fajn, že bota je v oblasti kotníku mohutnější a má tak na nízkej model výbornou oporu kotníku.

The Product of Boardom

Podrážka
Možná to zní neuvěřitelně, ale Dorado, ačkoli se tváří tajemně, je ve svý podstatě vulkanizovanej model! Ovšem postavenej na ADV Boost pěně. Tuhle záležitost jsem zprvu moc nechápal, protože mi přišlo, že mi snad energii spíš bere, než vrací. Ale je to jen otázka zvyku a tenhle zvláštní nepopsatelnej pocit byl za dva dny pryč a zůstala jen super podrážka se skvělým vzorkem, gripem a super tlumením. Boardefeel je vlastně od začátku výbornej. Řekněme zhruba 90%, ale po 2-3 skejtováních z něj teprve dostanete maximum a pochopíte výhody ADV Boost. Pocitově mi přijde, že na dopadu ono „vrácení energie“ funguje v dobrým tlumení, který vám pomůže líp se zvednout s podřepu a můžete se dřív připravovat na trik.

The Product of Boardom

Technický prvky
Nad designem prvků boty rozhodně někdo pár hodin času strávil. Na špičce není jedinej šev, kterej by se dostal do kontaktu s gripem, tkaničky jsou daleko a ještě ke všemu zapuštěný, proužky na vnější straně boty jsou natavený nikoli přišitý a proužky na vnitřní straně vlastně vůbec nejsou a místo nich jsou tam tři díry, kterýma bota dýchá. Parádní! Zvláštní je taky jazyk. Asi nikdy jsem neviděl tenčí a vzdušnější. Moje zklamání z chybějících centrovacích gumiček po stranách vystřídalo nadšení nad tvarem jazyka, kterej se nad předposlední dírkou na tkaničky razantně rozšiřuje, tudíž se zasekne na obou stranách boty a nesjíždí na stranu. Hodně dobře vymyšlený a stylový zároveň! Co víc si přát.

The Product of Boardom

Design
O designu a podobnosti s Busenitz promodelem už bya tak trošku řeč. Zajímavej prvek je „žebrování“ místo prošívání na svrchní straně špičky. Jeho přínos na funkcionalitu nemám potvrzenej, takže je to spíš otázka vkusu. Ne každýmu se to líbí, ale mě třeba jo:) Jinak bota je vlastně skoro až k patě z jednoho kusu usně a jak známo, takový modely většinou nebejvaj designově žádný zázrak a stavěj spíš na jednoduchosti a funkčnosti. Z toho důvodu jsem rád, že Dorado drobnýma detailama vystupuje z řady nudných avšak funkčních skate bot.

The Product of Boardom

Shrnutí
Jak je vidět i na fotkách Dorado ani po dvoutýdenním testu nejeví větší známky opotřebení a to je jeho největší síla. Vlastně až teď funguje na 110% a je radost v něm skejtovat, protože všechno je úplně akorát – lehká bota se super boardfeelem, tvarem a oporou, která stojí na pěně, která je schopná v pohodě utlumit i větší pády.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s