The Product Of Boradom

Adidas Originals Seeley wear test

Naskytla se nám příležitost testovat boty s třema proužkama na boku. Neváhali jsme a vyzkoušeli jsme, co adidas Originals ST vydrží. Prvním modelem na testovačku se stala příjemná letní bota s názvem Seeley.

The Product Of Boradom

Pokud mě paměť neklame, tak tenhle model původně kořeny ve skateboardingu nemá. S nástupem módy tenkých vulkanizovaných bot inspirovaných Janoskiho promodelem u Nike je ale logický, že v obří databázi bot, kterou adidas má, si musel dřív nebo později někdo z team riderů povšimnout, že tahle bota je na skateboarding jak dělaná… i když na počátku pravděpodobně asi nebyla. Každopádně dneska už se na jejím boku vystřídala jména skoro všech riderů, takže o její oblibě mezi skatery není třeba pochybovat.

The Product Of BoradomTakže jak Seeley funguje na prkně? Má poměrně hodně nízký profil, ale obuje se do ní i člověk s vysokým nártem (jako třeba já). Velikostně sedí úplně přesně a není proto třeba brát si větší či menší velikost, než na kterou jste zvyklí.

Nejsilnější stránkou adidas Originals Seeley je bezesporu boardfeel, který je od prvního momentu vynikající. Je tomu tak zejména díky struktuře vnitřku podrážky, která je pro adidas skate boty poměrně typická – tlustá vrstva pěny pod patou, která se směrem ke špičce boty výrazně ztenčuje. Díky tomu má noha daleko lepší kontakt s gripem vpředu a pod patou dobrou oporu.

The Product Of Boradom

Díky výše uvedený konstrukci s dostatkem materiálu v zadní části boty není nutný dohánět nic tlustýma vložkama, takže v botě noha hezky sedí, což je ještě podpořeno pevnějším tkaničkovým panelem, který nárt hezky stáhne a díky tomu noha v botě hezky drží.

Jedinou slabší stránkou Seeley je opora nohy. Bota má celkově užší konstrukci, která je super na flipování, ale v kombinaci s nízkým profilem boty je opora nohy v kotníku přirozeně slabší. Naštěstí to trošku kompenzuje tuhost boty, která je na to, že se jedná o vulkanizovaný model poměrně velká, ale ne do té míry, aby omezovala flexibilitu. Ta je  u Seeley vynikající a můžete v ní skejtovat hned po vytažení z krabice.

The Product Of Boradom

To, co Seeley ztrácí na opoře, bohatě vynahrazuje na gripu a odolnosti. Podrážka má klasický stromečkový vzorek, který je asi nejhlubší, jaký jsem kdy viděl, takže se i po delší době skejtování bude bota držet gripu jak pomyslné h*vno košile (nebo h*vno gripu vlastně. Kdo někdy našlápnul, tak ví:)) Na svršku boty není co ničit – špička z jednoho kusu semiše, adidas proužky i tkaničky jsou posunutý pryč z oblasti, kterou se tahají ollie a flipy. Nutno ještě vypíchnout preciznost, s jakou adidas lepí vulkánový podrážky – žádný odlepování nikde kolem dokola. Palec nahoru, takovej vulkán neumí každej!

The Product Of Boradom

Takže shrnuto podtrženo: na to, že Seeley nebyla zpočátku vůbec skate bota, je její fungování na prkně až překvapivě dobrý. Ocení ji hlavně ti, kdo mají rádi super boardfeel a botu, která pořádně tahá a neroztrhá se za týden. Ale na skákání nějakých větších věcí to není to pravé ořechové, protože Seeley by na tyhle věci potřebovala trošku víc opory kolem kotníku. Ale v rámci tzv. „low impact skateboarding“ je Seeley jako ryba ve vodě a bude vám dělat jedině radost.

Na závěr děkujeme českýmu zastoupení adidas, za to, že do nás vložilo důvěru, že nejsme jen banda zewláků a svěřili nám boty do testu. Díky! 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s