The Product of Boardom

Converse CONS Breakpoint weartest

Zatímco Kenny Anderson letos bude mít u Converse svůj třetí promodel, kterej se do ČR nedostane, objevil se na pultech model, kterej jako by z oka vypadl KA-ONE ve vulkanizovaný verzi.

The Product of Boardom

Model se jmenuje Breakpoint a poměrně přesně vystihuje to, čim trpí českej trh skate bot: jasně že všichni chtějí signature KA-ONE s Lunarlonem, ale v momentě kdy dojde na lámání chleba – rozuměj tahání cashe ze šrajtofle nebo karty – už jen málokdo vysolí za vulkanizovanou botu přes dvojku. (Trošku odbočka: u KA-ONE se to fakt vyplatilo, protože opravdu vydržely hodně).

No takže jak racionáně smýšlející výrobce bude postupovat? V prvé řadě vyhodit tu zelenou vložku, nahradíme signature CONS podrážku klasickou vukanickou, odstraníme z boku Kennyho jméno….no a to je asi tak všechno, co na takhle jednoduchý botě vůbec jde měnit! 🙂

The Product of Boardom

Každopádně nic z výše uvedenýho kupodivu Breakpoint vůbec nedegradovalo. Naopak – je to příjemná bota se super boardfeelem  a gripem od první sekundy, kratší úzkou špičkou výbornou na flipy a dokonce ani ta lepená vložka není vůbec špatná, ačkoli já jsem k nim od přírody skeptickej. Na schodech už by asi nestíhala, ale pro příjemný ježdění na bednách, manuálky a bowl je ideální, protože se uvnitř nehejbe a máte tak lepší kontrolu nad prknem jak na zemi tak ve vzduchu.

Osobně se snažím co nejvíc sledovat nový technologie ve skate botách, protože si tak nějak myslím, že čím techničtější bota je, tím líp se v ní bude skejtovat, ale ukazuje se, že klasický team modely za rozumnej peníz toho ve finále nenabízí o nic míň.

CONS Breakpoint je přesně ten případ: jednoduchá levnější bota, která hezky vypadá a něco vydrží.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s