The Product of Boardom

Weartest Lakai Marc

Zima nám trošku narušila testovací rozvrh, takže s testem posledního promodelu Marca Johnsona přicházíme až teď. Nicméně na krámech je jich ještě spousta, tudíž máte ještě spoustu příležitostí tuhle botu ozkoušet na vlastní noze. Testu se tentokrát ujal Beerslave a pojal a sepsal ho tak, jak to umí jenom on! 🙂

Bylo nebylo, jednoho dne při setkání s Jirkou. Vrazil mi do rukou krabici bot a pravil : “ Lakai Mark, čtyřicetpětky, mohli by ti být, viď, potrěbuju je testnout“. I kývl jsem, boty vzal, ozkusil, zavázal a odvětil mu, že to napíšu. Dvakrát jsem se v nich zhoupl od špiček k patám po celé délce chodidel, hodil skejt pod nohy a bez čekání je načl. Pojďme se podívat jaké skutečně byly.

The Product of Boardom

Co se designu týče tak lakai už asi moc překvapit nemůže své náročné fanoušky. Řeknu-li, že je výrobcem s největší produkcí modelů mezi ostatními zabívající se obouváním skateboardistů, nebudu daleko od pravdy ale berme to stále s drobnou nadsázkou, nikdy jsem žádné tabulky či statisky nestudoval. Model Lakai Marc se vyrabí jen ve verzi mid, což je dle mého zlatý střed, velmi pohodlná varianta pro kotník. Vnitřek boty je lehce polstrovaný, stejně tak i jazyk , který je chycen klasicky dvěmi gumičkami. Vložka se dá vyjmout a neobsahuje žádné speciální prvky. Marcy jsou pohodlné hned po prvním nazutí.
Špička je konstruovaná one-piece toecap, osvědčená klasika, kde není co roztrhat, se nic neroztrhá. Je dobře vyladěná protože dochází k drbání hlavně podrážky a ne svršku. Lakai dost překvapil přechodem ze špičky do středové části na ollie ploše neb se tam vrstvy regulérně překrývají, dvojitej matroš v nejzatěžovanější části je rozhodně super.

The Product of Boardom
Celý střed jde od tkaniček a přechází až k patě, kde je překryt úzkým pruhem a kryl tak jediný šev proti roztrhnutí a tím pak deformaci celé paty. Šněrování mě zaujalo, dlouho jsem neviděl aby bylo zdvojené, a dala se tak skrýt tkanička skoro na všech dírkách.
Pojďme na podrážku, k té máme poznatků nejvíce. Vulkánová, není třeba více specifikovat, použitý materiál je celkem měkšího rázu, drží se gripu až neuveřitelně. Pod patou je gelový blok pro šetrnější dopady. Jedinou výtku bychom měli a tou je vzorek nebo dezén.. Je vidět, že v californii se šterk a drobné kamínky všeho druhu nepoužívají ale v našich zeměpisných šířkách vám tam leze a zůstává vše drobných velikostí.

The Product of Boardom

Lakai Marc je dle mého dobrý model, není to jen nějaká tuctovka ale je to kousek s opravdu promyšlenými detaily v jednoduchých prvkách. Krapet mi připominají botky od VOX:  měkoučké žvejkačky s výbornými vlastnostmi. Navíc je to další vulkán, který se během testu nikde neodlepil. Chtěl bych poděkovat Jerrymu z Redfrogu za podporu a trpělivost a Jirkovi za tuto oběť na oltář weartestu…

#beerslave

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s