Etnies Highlight weartest

etn highlight WT

Skejtová bota kompletně bez použití gumy. Tímhle claimem byla minulý rok na jaře představena profi bota Tylera Bledsolea. Šikovnej kluk, kterej v Etniesu jezdil s Sean Maltem a na rozdíl od něj tam zůstal, ale celej letošní rok o něm nějak nebylo slyšet, pravděpodobně kvůli zranění…

No neva, zpátky k botě: říkáte si, že je asi nesmysl, aby na skejtový botě nebyl ani gram gumy (a v případě zadního stabilizačního pásku si tim popravdě nejsem jistej ani já), ale hlavní vychytávkou, o který je řeč je podrážka z STI Evolution foam, kterou známe už z chill boty Etnies Scout – extrémně lehkej materiál, kterej se vytváří tak, že se do formy na podrážku nasypou takový prášky, který se teplem roztáhnou. Něco jako popkorn! 🙂

etn highlight WT2

No ale fakt je, že Highlight je neskutečně lehká bota. Když sem si krabici nesl domů, asi třikrát sem se ujistil, jestli tam boty opravdu jsou a někde mi nevypadly. Naštěstí ne, protože jsou fakt neskutečný.

Hned po prvním nazutí na nohu Vám dojde, jak neskutečně pohodlnej Highlight je. Jako beze srandy, když si pak vlezete do kterejchkoli jinejch skate bot, působí proti Highlightu jako svěráky na nohy. Je to daný za a) tím, že bota nemá jazyk, respektive je přišitej ke zbytku vnitřku boty, takže Highlight padne fakt jak ponožka a pokud máte správnou velikost, tak se vám v něm nepohne pata, ani když máte na botě nalepeno půl kila bahna (odzkoušeno!:))

etn highlight WT1

Za b) STI Evolution foam je za mě regulérně ten nejlepší materiál na tlumení dopadů ve skate botě, s kterým jsem se zatím setkal a že už jsem měl na noze leccos. I přesto, že bota nemá vyndavací vnitřní vložku, samotná vnější podrážka utlumí tolik, že všechny ostatní materiály můžou jen tiše závidět!

etn highlight WT4

Jedinou stinnou stránkou týhle boty je grip podrážky. Semiš jako taková táhne krásně a díky lehkejm nohám budete mít ollie a celkově pop takovej, že Vás to možná až příjemně překvapí (nebo alespoň mě jo). Pod semiší na ollie ploše je taky zevnitř něco natavený či co, takže šance na prodření je jak vidno z fotek nula nula nic.

Ale nutno připustit, že grip Highlightu je….no prostě jinej, než na co jste zvyklý u gumy. Minimálně ze začátku v bowlu a minirampě trošku klouže, protože podobně jako guma je i Evolution foam z výroby trošku mastná a chvilku jí trvá, než se „zajede“. Na streetu to ale velice dobře kompenzuje již zmíněnej pocit lehkejch nohou, takže já sem to Highlightu rázem odpustil.

etn highlight WT3

Když to shrnu, tak tahle poměrně nenápadná bota je asi to nejlepší, nejlehčí a nejpohodlnější, v čem jsem měl kdy možnost se postavit na skejta, takže moje subjektivní hodnocení je tutově 10 z 10. Vyzkoušejte a uvidíte sami! Pokud by Vám její trošku zvláštní grip nevyhovoval, vždycky Vám zůstane nejpohodlnější bota na chození, jako jste pravděpodobně v životě potkali. Upřímně se už těším na podzim, kdy se má objevit inovovanej model Highlight 2 a dokonce i v mid verzi!

1 komentář: „Etnies Highlight weartest

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s