The Product of Boardom

Converse CTAS Pro weartest

The Product of Boardom

Píše se rok 2014 – výrobci skate bot jsou obsesivně posedlí produkcí modelů, které designem připomínají polovinu devadesátých let a technologiemi vzdálenou budoucnost. V těchto těžkých časech se zrodilo něco, co připomíná děj Terminátora II – moderní technologie vyslaná z budoucnosti nazpět časoprostorem se starou dobrou vizáží, která se snaží zastavit překotný nástup technologie sázkou na tradiční hodnoty. Pokud marně hledáte pojítko s nadpisem tohoto článku, vězte, že existence boty jako je Chuck Taylor All Star PRO (CTAS PRO) má s tímhle legendárním filmem nejednu paralelu. Na vzdálenou budoucnost odkazují technické vychytávky v botě jako vložka Lunarlon a přišitý jazyk po celé délce. Tohle všechno je zabalený v botě, která byla dost pravděpodobně první, která se dotkla gripu, když se přestalo jezdit naboso.

Takže dost metafor a jak to v reálu funguje?

Velikostně je CTAS PRO takzvaně, „true to size“, takže když si koupíte velikost, kterou si kupujete normálně, nedočkáte se žádného nepříjemného překvapení.

The Product of BoardomJestli něco tahle bota umí úplně perfektně tak je to boardfeel. Mezi Vaší nohou a prknem je jen Lunarlon, spodní textilie, která drží botu dohromady a pak už prostě venkovní podrážka. Tenhle setup zaručuje to, že když zašlápnete mravence, budete o tom vědět, takže z hlediska pocitu na gripu je to velká paráda.

Od testovaného promodelu Rune Glifberga se skokově zlepšil taky grip podrážky. Upřímně jsem se trošku bál klasického Converse kosočtvercového vzorku, ale drží jak žvejkačka. Dokonce při brzdění podrážkou na jednom downhillu vydávala zvuk, jak když utrhnete auto do driftu – takový to kvílení. Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, každopádně to udělalo dojem a vzorek se moc neopotřeboval, takže asi dobrý, řekl bych.

The Product of Boardom

Co se odolnosti týče, tak je třeba si uvědomit zásadní věc – je to plátno!!! Sice špička překrytá gumou, ale pořád je to plátno! Takže od začátku sice parádní grip, ale rozhodně se materiál v místě, kde se tahá ollie a flipy prodře. To není ani tolik výtka, jako spíš konstatování. Takový prostě plátěnky jsou a je to daň za to, že lépe větrají.

Když už je řeč o daních – tak největším mínusem za to, že CTAS PRO je super lehká bota se skvělým  boardfeelem je její stabilita. No dá to rozum, protože bota vlastně nemá ani milimetr molitanových vycpávek, prostě nic. Takže celou nohu drží jen to plátno a pevnější klín v patě. Kupodivu jsem za dobu testu nezaznamenal ani jeden náznak zvrtnutí kotníku, ale objektivně je nutno říct, že kvůli nižší opoře z boku a užší základně boty je tohle moment, kde Chuck Taylor All Star trošku ztrácí.

The Product of BoardomCelkově je tahle na první pohled trošku nepochopitelná kombinace moderních technologií a klasického designu plnohodnotnou skate botou, která v mnoha ohledech dost překvapila. Její limity jsou zejména v použitém materiálu a menší míře opory nohy. To je ale spíš otázka vkusu a zvyku.

The Product of Boardom

Hodnocení:

Boardfeel: 9/10

Grip: 8/10

Stabilita: 6/10

Dopady: 8/10

Výdrž: 6/10

Celkem: 7/10

1 komentář: „Converse CTAS Pro weartest

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s