The Product of Boardom

Před testem: Converse CONS CTAS Pro

The Product of Boardom

Na tuhle botu ve skate verzi jsme v ČR čekali poměrně dlouho. Converse se v rámci CONS kolekce určené i pro skateboarding profiloval zatím spíše skrze promodely. Co tedy nabízí CTAS Pro? 

V zásadě se jedná o úpravu nejpopulárnější kecky na světě pro potřeby současného skateboardingu bez přílišného zásahu do původního designu.  Skejtový Chuck Taylor se na první pohled vlastně neliší od klasického modelu.

The Product of Boardom

Takže už jsme trošku v obraze, ne? Zkrátka dnešní doba posedlá boardfeelem nemohla zákonitě vyústit v nic jinýho, než že asi nejrozšířenější kecka na světě se dočkala svý skate verze. Ve skutečnosti už v zámoří dokonce prodělala krátkou evoluci, týkající se experimentů s výztuží, různými typy vložek, variantami míry pogumování špičky….no ale do Čech se dostala až teď ve verzi, kterou zřejmě USA považuje za „best-practice“.

The Product of Boardom

Barevná kombinace klasickýho maskáče na plátěným svršku (jak jinak u Chuck Taylor, že?)  je aktuálně hned po koženejch střevících Dylana Riedera tím nejvíc cool dekorem, jakej na sebe současnej skater může vzít a odkazovat tím na skateboarding druhé poloviny 90.let. Co naplat, vypadá to prostě hezky.

The Product of Boardom

Věcí, která u CTAS PRO vzbuzuje nejvíc otazníků je pak samotná konstrukce boty. Jak jsem už psal, proběhly nějaký experimenty, který vyústily v to, že nejlepší bude prostě ponechat svršek boty s oporou v patním klínu a zbytek vyrobit pouze z klasickýho plátna. No a navrch nebo tedy spíš vespod tuhle botu vyšperkovat vložkou Lunarlon. Je to trošku zvláštní – tenoučká, maximálně flexibilní bota, která z podstaty nemůže mít moc opory zkombinovaná s high tech vložkou, která je symbolem renesance technických bot zaměřených na vysokou ochranu nohy. Každopádně dle prvních testovacích hodin jde jedno s druhým překvapivě hodně dobře dohromady.

The Product of Boardom

To, že to CTAS PRO myslí s technikou vážně dokazuje taky přišitý jazyk, po celé délce, jako to má druhý promodel Kennyho Andersona, což zajišťuje ideální fit.

Kdo by dumal nad tím, proč má bota v logu humra na vnitřní straně jazyku, je to proto, že Converse pochází z Bostonu, který má červenýho humra přímo ve znaku, protože je to místní specialita. Takže jestli se tam někdy vyskytnete, už víte, co si poručit.

Celkově je Chuck Taylor Pro bota, která bude určitě hodně zajímavá a sám jsem zvědav, jak bude na prkně fungovat. To zjistíte už brzy v rámci kompletního weartestu. Stay tuned!

The Product of Boardom

1 komentář: „Před testem: Converse CONS CTAS Pro

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s