The product of boardom

Emerica Westgate: nezničitelnost dostala tvar

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejvýraznější reprezentant vracejícího se stylu „přizvedlé špičky“ se konečně dostal na konec své testovací periody.  Opětovná inspirace tvarem běžeckých bot má rozhodně svá pozitiva, ale zároveň po dlouhé éře skate bot s jednodílnou co nejdelší špičkou může někomu způsobit několik překvapení, které na pultu ve skateshopu nebo nedejbože na eshopu nedomyslíte. Tak si to pojďme rozebrat posupně:

The product of boardomVelikost:

Westgate má jednodílnou, poměrně úzkou špičku, ale můžete si bez obav vzít svou standardní velikost, netrvá dlouho, než se roztáhne.

Tvar a boardfeel:

Tady to bude nejvýživnější: designově i tvarově Westgate hodně vychází z modelu Emerica Herman G6. Tvar špičky je malinko přiléhavější než u G6, takže i díky jazyku přišitému po celé délce Westgate líp sedí na noze. Siluetou je bota poměrně hodně nízká.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podrážka složená ze tří kusů je lehká, pevná a odolná jak prase, co chtít víc? Trošku zvláštní je, že při pohledu shora je podrážka vlastně o něco širší než bota, což zhoršuje boardfeel při tahání prkna a jeho kontrolu ve vzduchu.

Naopak boardfeel když je prkno na zemi je výborný. Jednak kvůli flexibilitě podrážky, která je v ohybu jakoby „nařezaná“ a taky konečně kvůli přizdvižené špičce. Díky tomu, si bota krásně sedne do konkejvu prkna a např. při powerslidech máte kontrolu jak nikdy.

WCI750x480.emerica_brandon_westgate_g6_tomsskateshop_amsterdam

Ale zvedlá špička má samozřejmě i svoje nevýhody – je přirozeně kratší, než jsme byli doteď u všech bot se špičkou z jednoho kusu zvyklí a to je samozřejmě nějakou dobu nezvyk. Obecně se dá říct, že čím víc děláte věci špičkou (což si možná ani neuvědomujete, ale vemte si obyčejné backside ollie), tím víc vám těch pár milimetrů přizvedlých nahoru bude ze začátku chybět. Ale není to žádná tragédie,  na kterou by si šikovný nohy nezvykly.

Opora:

Emerica Westgate je hrozně pevná bota. Alespoň s tím, na co jsme z posledních let zvyklí. Nutno ale říct, že je „chytře tvrdá“. Takže tam kde potřebujete oporu (pata, kotník, nárt), tam pevná je a tam, kde potřebujete felxibilitu (špička) je ohebná. Během testu jsem nezaznamenal ani náznak pokusu o zvrtnutí kotníku, což lze připsat taky širší podrážce, takže to, co je v jednom směru nevýhoda, se opět v jiném prokazuje jako pozitivum….a velké! Stabilita je jednou z hlavních předností Emerica Westgate.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Odolnost:

Hlavní předností Westgate není stabilita, ale bezesporu výdrž. To je z fotek patrné na první pohled. Na té botě se nedá prakticky nic zničit – špičku neprodřete ani za Boha, tkaničky jsou úplně z dosahu gripu a ani přizvedlá špička nebo gumový výstupek na boku podrážky nejeví ani po více než 20 hodinách skejtování naprosto nejmenší příznaky odlepování, což bylo to, čeho jsem se nejvíc obával. Odolnosti a výdrži opět dle mého názoru pomáhá přesah podrážky z boku, což způsobí, že grip se při tahání nedostane tak výrazně na materiál na svršku špičky. Takže původně prezentované negativum má už druhý pozitivní dopad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dopady a tlumení:

Tady není co vytknout. Nad „absorpční“ schopností integrovaného G6 gelu jsem se už jednou rozplýval. Výhodou je, že díky tomu stačí tenounká vnitřní vložka, což opět zlepšuje stabilitu boty. Konec konců, čekali byste, že Brandon Westgate při tom, co dělá bude mít v botě něco, co pořádně neutlumí dopad z 20 schodů? Asi ne…

Shrnutí:

Emerica Westgate je, ač to tak třeba zprvu nemusí vypadat, hodně chytře řešenou botou. Hlavní předností je konstrukce podrážky zkombinovaná se svrškem z Herman G6. Ačkoli má bota horší boardfeel ve vzduchu, vynahrazuje to neskutečnou výdrží, nadprůměrnou stabilitou a citlivostí při jízdě (např. downhill nebo bowl). Ostatní parametry jako odvětrávání nebo tlumení dopadů je vysoký nadprůměr, který se ale u Emericy stal v posledních letech standardem symbolizovaným heslem Higher Quality.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s