Etnies MArana E-lite

Etnies Marana E-Lite

Dalším kouskem na testování se stala vlajková loď Etniesu pro podzim 2014 – Marana ve verzi E-Lite. Vlajková loď je docela přiléhavý pojmenování, protože první myšlenka, která Vám hlavou projede, když botu vyndáte z krabice ve svý velikosti US 10,5 namísto vzorkový US9, kterou jsem už viděl na showroomu, je: „Ty vole ta bota je hrozně velká!“

Etnies MArana E-lite

Ačkoli se to na první pohled nezdá, Marana E-Lite je tvarově trošičku jiná bota než klasická Marana OG. Etnies totiž přišel s tím, že střih bot se dá klasifikovat dost podobně jako např. u kalhot. Tím pádem vznikly „střihy“ jako classic, slimmed down, skinny ….. a právě Marana OG je classic fit a E-Lite je malinko užší. Ale spíš vzhledově, než funkčně, protože klasickou Maranu na test bylo třeba vzít o půl čísla větší, kdežto E-Lite sedí krásně.

Nejdiskutovanější vychytávkou jsou přirozeně „křídla“ z Evolution foam na patě pro lepší stabilitu. Trošku to připomíná crazy nineties designy, ale ve finále je fajn, že u Etniesu dokázali navrhnout něco vizuálně odlišnýho a funkčního.

Etnies MArana E-lite

Nejzajímavější je pak fakt , že ačkoli to tak vůbec nevypadá, na celý botě není použitá klasická guma! Komplet všechno je vyrobený z STI Evolution foam, takže bota je nejen krásně lehká, ale navíc při její výrobě nevzniknul ani gram nerecyklovatelných odřezků. To se cení!

Etnies MArana E-lite

Trošku netratiční je signature colorway Ryana Shecklera, se kterou jde E-Lite na trh. Bílá kůže……no přeci jen nám už nějkou dobu není patnáct, abysme nosili bílý skate boty….ale což, změna je život. Vzhledem ke klasickýmu natavenýmu pásku na špičce by tak i po několika hodinách skejtování nemusela být kůže na špičce totálně sedřená. Uvidíme, jak bude tahle „Air-Max-like“ barevná kombinace fungovat.

Etnies MArana E-lite

Tahle bota to nebude mít na trhu vůbec jednoduchý, protože se zatím zdá, že sklízí spíš posměch, zejména od tradičně založenejch skaterů, ale věřím tomu, že svoje místo na slunci má a určitě si ho zaslouží!

Stay tuned for weartest! Díky patří zastoupení Etnies pro ČR, které nám botu na test dalo takřka rovnou z kamionu právě přivezené podzimní kolekce.

1 komentář: „Etnies Marana E-Lite

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s