Neprodejnej artikl – Habitat footwear

Cesty skejtový produkce a potřeb skaterů se ne vždycky protnou. Stává se, že vznikne věc, kterou trh odsoudí jako ošklivou, divnou, drahou,nepraktickou atp., aniž by se vlastně zamyslel nad tím proč daná věc vůbec vznikla. Rychlý soudy jsou moc jednoduchý a často dost unáhlený. V týhle nově vzniklý rubrice bych čas od času vypíchnul věci (převážně boty samozřejmě), který se nesetkaly s komerčním úspěchem a staly se noční můrou majitelů skateshopů. Už ale pouhý fakt, že něco jako skate bota vznikne, je malý zázrak, který v dnešní době rozhodně nezávisí na rozhodnutí majitele značky – „Prcat, budu dělat prostě tohle, ať se z toho svět třeba posere!“ – , ale naopak se jedná o poměrně promyšlenej kalkul, který stopro prochází schvalovacím procesem na několika úrovních. Když pak držíte v rukou tu ošklivou botu, říkáte si: „Jak dokázal ten člověk prosadit, aby tohle vzniklo?“

610DELA_Habitat_Footwear_Cover

První vlaštovkou, která se nestala hitem prodejních pultů a skončila ve výprodeji, kde jsem ji za 6kil našel je Habitat Guru HI. Celá myšlenka, že doposud striktně hardwarová značka Habitat rozšíří svoje portfolio mimo nutnýho zla ve formě triček a mikin o segment skate bot, vlastně není vůbec špatná. Habitat je etablovaná silná značka a pochybuju, že někdo ze skaterů má při vylovení „habitat“ v hlavě nulu asociací. Spojit celý koncept Habitat footwear s EKO a Vegan  Friendly konceptem ke značce taky sedělo, tak v čem je problém?

20140607_115619_1

Většina značek skate bot (a dříve skate hardwaru) vznikne na základě iniciativy určitý skupiny lidí, která pak na základě prestiže značky, kterou vybuduje skrze elitní jezdce, buduje svou image. U Habitatu to bylo trošku jinak – „kluci děláme desky, tak pojďme dělat i boty. “ –  „No a kdo za to bude jezdit?“ – „No náš stávající tým přeci, ne?“ – Hmm hmm…počkej: Janoski je u Nike, Silas u Adidasu, Danny Garcia už se jen tak vozí pro radost….to nám jich tam moc nezbude,ne?“  – „No to máš vlastně pravdu. Ale co třeba Guru? Ten je šikovnej, ten by mohl mít promodel, ne?“……no a asi nějak takhle se stalo, že Guru Khalsa k promodelu přišel.

Abychom se pro samý kecy vůbec dostali k botě tak vynechám pasáž o tom, proč nemá guru marketingovej potenciál pro prodej svý boty, což zřejmě vedlo k celý tragédii neprodejnosti. Design boty s možností žonglování mezi low a mid topem je svým způsobem ojedinělej, podobnnou „fíčr“ si pamatuju jen u jedněch éS bot, kde byla horní část odepínací. Ať už si o týhle vychytávce myslíte cokoli, jedno se sí musí nechat – rozhodně se nezařadí do masy designů „alá polobotka“, který jsou sázkou na jistotu.

guru high

Vodou ředěný lepidlo, plátýnko a recyklovaný materiály jsou sice vegan friendly, ale dneska mnohem víc každýho zajímá odolnost a tou bohužel habitat boty nikdy moc nevynikaly (věřte mi, z nějakýho důvodu jsem totiž měl troje:)

Kapitola Habitat footwear je na českým trhu alespoň prozatím u ledu a myslím, že bude ještě dlouho trvat, než přijde její čas. Snad značku do tý doby nepotká neslavnej osud jejího staršího bráchy – Alien Workshop.

20140608_114521_1

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s