Vans Crockett PRO weartest

První letošní testovací kousek od tradiční značky Vans dostal na starosti novej „testovací pilot“ Jary. Jelikož je to starej hrotič, než jsem ho stačil zastavit po 20 hodinách čistýho času skejtování, jako to většinou děláme, aby boty nafotil, byl měsíc pryč a boty měly najeto o hodně víc. Tak jsme to tentokrát pojali ve stylu: „Jak budou vypadat testované boty pro měsíčním skejtování min. 3h každý den“, protože takhle nějak jim Jary naložil. No a výsledek je poměrně slušnej…

The product of boardom - Vans crockett pro weartest

Vans je známý tím, že jeho boty mají charakteristický rukopis a nemusí jít jen o logo vlnky na boku. Vaffle podrážka s vysokým vulkanizovaným bokem dávají Vans botám charakteristický tvar, kdy je prakticky celá noha schovaná podrážkou a svršek boty je jen nutným doplňkem – vemte si takový Authentic. Ačkoli v porovnání s ostatními výrobci jejich boty často působí mohutněji a trošku neforemněji, je to pořád ještě pocitvý kus řemesla a léta prokázala, že  na skejtu to funguje líp než cokoli jinýho. Nicméně tempo doby je nezastavitelný a žádná klasika nemůže zůstat nedotčená inovacemi, takže i tak tradiční společnost jakou Vans je pomalu začíná posouvat technologii svých bot do 21. století. Schválně jsem zmínil jen technologii a ne design, protože inovace, které Vans provádí prostřednictvím modelů svých proriderů jdou designově poměrně striktně v osvědčených kolejích klasického Vans designu.

The product of boardom - Vans crockett pro weartest

Nejnovějším přírůstkem do téhle kolekceje promodel Gilberta Crocketta. Ve frontě skaterů, kteří by měli mít vlastní promodel boty, což je dneska takovým měřítkem úspěchu, stál dlouho Gilbert na prvním místě. Stačí se podívat jen na jeho výkony na KOTR a musí vám být jasné, že tenhle člověk si vlastní botu zasloužil. Jeho „synergie“ s Vansem vyjde najevo, když zjistíte, že Gilbert si prakticky celý promodel navrhnul od základu sám a nejednalo se pouze o design uložený v šuplíku, pro který se hledala jen vhodná tvář, která by ho prodala.Co se velikosti týče, je Crockett Pro na špiče hodně zúžený, takže malinko déle trvá, než se vytáhne, pokud máte širší nohu, protože bota je poměrně tvrdá, ale o tom více později. Každopádně není nutné si brát o půl čísla větší či menší než jste zvyklí, jen užší špička bude nějakou dobu terorizovat vaše malíčky.

The product of boardom - Vans crockett pro weartest

Vans použil technologii Wafflecup, která kombinuje výhody cupsole a vulkaniky. V zásadě se jedná o to, že máte kolem šité boty menší cupsole, který je ještě následně obtažen vulkanizovaným páskem. Nutno říct, že tahle vychytávka funguje! Bota má opravdu lepší oporu a přitom neztrácí boardfeel. Je ale každopádně o něco tužší než klasická vulkanika. Každopádně Wafflecup přispěl ke zvýšení odolnosti celé podrážky, která se nikde nerozlepuje a krásně drží výborný grip po celou dobu testu, který ve finále přežila ještě s docela velkou rezervou.

Tvarově je Crockett Pro hodně jednoduchý – delší špička je dneska už standartem. Stavba boty, která není rozdělená do více panelů umožňuje, aby bota byla na vulkanizovaný model o dost tvrdší, než jsme zvyklí. Tkaničky jsou posunuty hodně na nárt, takže možnost jejich prodření je minimalizovaná. Bota je celkově malinko těžší pokud jako konkurenci budeme brát nově nastupující trend skate bot maximální redukce váhy. Na druhou stranu poctivá konstrukce a fakt, že na materiálu se nešetřilo, má za následek perfektní držení tvaru boty. I na úplném konci testu je krásně vidět, že bota má prakticky stejný tvar jako na začátku testu, což právě mnoho bot, které jdou po úspoře hmotnosti nedokáží udržet.

The product of boardom - Vans crockett pro weartest

O tlumení dopadů se stará materiál Ultracush. Dopady i z větších výšek tlumí na jedničku, ale kvůli tlustší vrstvě materiálu trochu ubírá botě na citlivosti. Pokud jste zvyklí jezdit Vans boty, není to žádná novinka – Vansky jsou charakteristické tím, že konstrukce boty je maximálně tenká, aby byla co nejvíc flexibilní, což je pak nutné dohnat na vložce. Dobrému materiálu vložky, který se nesešlápne lze posoudit jako nadstandard v kategorii vulkanických bot. Co ale tutově stojí za zmínku je vzorek podrážky – na to, kolik mají boty nalítáno je neskutečný, že se nikde neprodřely! Klasická vafle s klínkem na patě se zase jednou prokázala jako nepochopitelnej držák!

Celkově se dá Crockett PRO zhodnotit jako vizuálně moc hezká bota, která za dobu než jsme ji stačili pořádně otestovat, se v mnoha shopech na celém světě stala určitě bestsellerem. Její hlavní předností je, že zachovává hlavní rysy Vansu a kombinuje je s moderní technikou, z čehož vzniká super flexibilní bota s dobrým boardfeelem, která je ale zároveň dostatečně pevná, drží tvar a s gripem se pere jako lev.  Pokud hledáte klasický design pro moderní skateboarding – tady je máte: Vans Crockett PRO!

The product of boardom - Vans crockett pro weartest

Děkujeme Tomshovi z Vansu za věnování testovacího páru! Nakonec ještě hodnocení od testovacího pilota Jaryho s necenzurovanými komentáři:

Odolnost 9/10: „Řekl bych že by vydržely ještě tak 3x déle, kdybych neměl při testu 2x nový grip z toho ten barevný super hrubý.“

Flexibilita 7/10: „Není to špatný ale je cítit že je bota tvrdší řekl bych že je to mohutností podrážky.“

Boardfeel  6/10: “ Citlivost vůči desce kvůli tlustší vložce je menší.“

Grip 10/10: “ Jestli je pod tím myšleno přilnavost k gripu tak byla po celou dobu perfektní.“

Dopady 10/10: „Super vnitřní vložka , která perfektně komfortní a vubec se nevymačkala.“

Pohodlí 7,5/10: „Dost trdá bota vevnitř hlavně špička ze stran tím jak je úzká, není zde žádné měkčení je tam přímo kůže.“

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s