Converse CONS KA-II weartest: zatím nejlepší „CONSKA“

The product of Boardom - COnverse CONS KA-II weartest review
O většině bot, který testujeme, se dá říct, že k nim už přistupujeme s určitým předsudkem – tuhle někdo něco povídal, tenhle už podobný boty měl, tamhle na internetu bylo video nebo reklama…. Beerslave protentokrát dostal prakticky nepopsaný list a pěkně s čistou hlavou nechal boty předvést, co umí.
„Byla mi svěřena důvěra a dostal jsem tu možnost obout si na wear test 2. promodel Kennyho Andersona od Converse CONS s prostým názvem KA II. Musím říct hned na začátek, že jsme byli již od počátku s Jirkou velmi napjati, jak se bota předvede, neb o ní nikde není téměř nic zjistitelné, ale z toho mála, co se mu podařilo vyšťourat, bylo nějak zřejmé, že by se mělo jednat vydařený model. Pojďme se tedy podívat, jaká ta bota skutečně je..
THE PRODUCT OF BOARDOM - CONVERSE CONS KA-II WEARTEST/ REVIEW
Po prvním otevření krabice jsem se zatajeným dechem vytáhl jednu botu a několikrát jsem ji obracel v ruce. V duchu se mi honilo hlavou nesčetné množství otázek, na které jsem si v průběhu testu odpovědi musel sám najít a mnohé jsem ani ještě teď nenašel. Bota působí velmi tajemně, má v sobě pár prvků, které jsem zatím jinde neviděl, je velmi lehká i přestože testovaný model je ve velikosti 11.5 US, má velmi striktní tvarování a je to hlavně promodel Kennyho Andersona, na první dojem mě ale pořád nějak zvláště nenadchla. Botu jsem rozvázal a obul si ji. Jsou příjemně tenkostěnné, v kombinaci podrážky a vložky si stojíte celkem zvysoka a nárt je tlačen do celého svršku konstrukce.
Uvnitř boty stojí za zmínění rozhodně 2 věci: první věc je jazyk. Je tenký, polstrovaný a jeho vnější okraj je obšitý, ale především po obou svých stranách je tak z 3/4 přišit a tvoří tak jakousi svou vlastní vnitřní botu, u tohoto zjištění jsem si pomyslil, že tkaničky jsou tady asi jen sporadicky. Již nezavázané padly jak střevíček popelce. Věc druhá – vložka.Tu Converse vytvořil ze super „plastopěny“ jménem Lunarlon, kterou nedávno vyvinul nám všem známý výrobce sportovního všeho. Její výhodou je ve zkratce super tlumení se skvělou přizpůsobivostí tvaru chodidla už nejen při dopadech jak tomu bývalo dříve.
THE PRODUCT OF BOARDOM - CONVERSE CONS KA-II WEARTEST/ REVIEW
Jako podrážku si Converse připravil další specialitku, jde o jakousi kombinaci, hybrid vulkanické a cupsole podrážky. V reálu je nízká, má pár profilů po obvodu a na špičce je prošitá. Je celistvá, uvnitř přeložena pár vrstvami tkaniny pro uložení vložky. Zespoda klasický smrček, logo a pár průřezů, má dobrý boardfeel, hezky se gripu drží, nemá v sobě žádné tlumící prvky a nikde po své délce se neodlepila. Zpočátku mě okouzlila svou barvou, přeci jen jsem ji dlouho neviděl na žádných modelech.
THE PRODUCT OF BOARDOM - CONVERSE CONS KA-II WEARTEST/ REVIEW
Koukněme na svršek boty, špička je v již dnes populárním one piece toe cap, co nejmíň švů je řešení. Má velmi ostrý tvar, který jí zůstal po celou dobu, kaplička přes prsty je klasická, známe snad ze všech skate bot. Pod posunutým šněrováním co nejdál od špičky boty je několik odvětrávacích kanálků. Velkým luxusem je ollie plocha neb špička je krásně protáhlá, neošizená, až za malíček. Výborně táhne za grip. Šněrování je 5-ti dírkové, je dosti výrazné a několikráte prošité ale umístěné tak, že nedošlo téměř k žádnému poškození a tkanička se ani měnit nemusela. Na bocích jsou klasická loga Converse Star Chevron, na vnitřní straně prošitá textilií, na straně vnější je ze stejného materiálu jako zbytek svršku. Od středu do zadu už vedou panely vzadu se spojující. U paty jsou boty překryté proužkem navíc a prošité, rozhodně super nápad nespojovat boty jedním švem úplně vzadu, to se moc snadno trhá. Límec bot pod kotníkem je lehce polstrován, bota drží na noze bez nejmenších problémů.
THE PRODUCT OF BOARDOM - CONVERSE CONS KA-II WEARTEST/ REVIEW
Boty krásně obstály a obhájily svoje místo na slunci, od prvního obutí, kdy už byly pohodlné se opakovaným používáním stále více a více stávaly příjemnými bačkůrkami, které ale stále nabízely vysoký komfort a vlastnosti skateboardových bot. Kennymu Andersonovi se tak podařilo do bot obtisknout sama sebe – nenápadný sympatický univerzální zabiják, kterému nic ze současného street skateboardingu není cizí a stejná je i jeho druhá bota.
THE PRODUCT OF BOARDOM - CONVERSE CONS KA-II WEARTEST/ REVIEW
Teď už ale nadešel čas je uložit zpět do krabice a umístit do redakčního archivu.Chtěl bych touto cestou poděkovat Jirkovi a princeznám z Converse za tento jimi všemi obětovaný pár Converse CONS KA II..“

2 komentáře: „Converse CONS KA-II weartest: zatím nejlepší „CONSKA“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s