Spoff Vídeň: krásy východní říše

 

Kdysi mi někdo řekl, že Vídeň po skejtový stránce za nic nestojí. Už nevím, kdo to byl, ale tenhle článek od Petra ze SF crew je pořádný „in your face moherfucka!“. Enjoy, je to paráda!IMG_4927Je středa 30. května.V práci se dozvídám, že mě čekají následující tři dny volna a v hlavě se mi honí už dlouho plánovaný nápad si sbalit spacák, foťák + skejta  a vyrazit někam pod širák za skateboardingem. Zítra je přece první máj a to by bylo , abych svou lásku( o velikosti 8,215)nepolíbil někde pod řádně namazaným betonovým lemem! Rozesílám smsky do všech světových stran a operátorů a zpětně se dozvídám,že zítřek není problém( 1. Máj- pro pracujícího člověka obvykle znamená svátek,tedy volno), ale v pátek už musí být všichni opět na pozicích a budovat náš vzkvétající systém. I tak nehodlám ustoupit od plánu a zkouším poslední šanci.

IMG_4869Využívám síly sociální sítě a vysílám status – skateboarding+stan na tři dny, kamkoliv. Do hodiny se mi ozývá hovado z Brna Michal Merta,se kterým jsme se setkali na našich spotech při jeho návštěvě v Ol. Slovo dalo slovo a  je mi  nabídnuto jet zítra ráno do Vídně. Ve Vídni jsem byl naposledy když jsem vodil kačera,tak neváhám ani minutu a vše je dohodnuto na zítřejší odjezd z Brna 9:00 směr Vídeň! Zbývá už jen koupit si lístek, nabít  foťák  a doufat, že nám bude počasí přát. Vyjíždím v 7:00 z Olomouce v Brně bych měl být krátce před 9tou. Na nebi ani mráček a ranní intenzita slunce mi napovídala, že počasí pro dnešní den je na naší straně. Do Brna přijíždím na čas. Volám Michalovi, abychom si upřesnili místo  našeho setkání , v tu chvíli se dozvídám, že včera všichni pro mě zatím neznámí  spoluúčastníci zájezdu  jsou ještě v posteli s 1,4 promile v krvi. Odjezd se tedy posouvána dobu neurčitou.

IMG_4875Naštěstí Mertič bydlí necelých 10 minut od Komína, tak dáváme sraz tam a padají první vyprošťovací rakve. Po dvou hodinách, kdy jsme slití jako prasata a Mertič už vypotil aspoň 2 promile, voláme řidiči, kterej už je  schopnej zvednout telefon a slibuje že je do hodiny na místě a můžeme vyrazit. V 11:30 nabíráme dalšího člena posádky a je to anglicky mluvící Fin, žijící v Brně.

IMG_4880

Poslední zastávkou v ČR je nakupák-přece jenom tři dny bez piva, je pro některé představa nahánějící husí kůži. Plníme zbytek místa v kufru plechem a sklem všech barev. Krátce po jedné hodině  a přejíždíme hranice zapínáme gps, do které zadáváme adresu spotu. Přijíždíme na místo a ocitáme se ve spletenci asi 9ti výpadovek. Párkrát se nám podaří minout správný sjezd . Na třetí pokus konečně parkujeme kousek od modly. Na místě zjišťujeme, že se zde dnes koná  nějaká session.

IMG_4753Davy lidí prodírající se od piva k bazénu a zpět.  Na grilu se obrací voňavé flákoty masa. Rozkoukáváme  se kolem sebe  a  na některých  přítomných  jde vidět, že jsou na tom podobně jako půlka naší posádky včera večer.)) Jdem zkontrolovat spot. Prodíráme se davem a už první letmý pohled prozrazuje, že si toto místo zamiluju! Neskutečný množství betonu na jednom místě! Bariéry s domazem, bazén, rádiusy, polejam, zkrátka vše co má správnej DIY spot mít.

IMG_4777Sledujeme místní, jak se s ladností prohání v neuvěritelnejch bombách a hecujou se kdo to tady dnes ovládne. Atmosféra je to neuvěřitelná. Z jedné strany je spot obklopen dálnicí , z druhé můžete vidět patrové parkoviště nad nímž jezdí každých 10minut nadzemní místní metro. 5 minut chůzi odtud je krásné rameno řeky,kde se dá bez problémů osvěžit- takže k dokonalosti tu vážně  nic nechybí!

IMG_4881Skejtuje se až do západu slunce. Vyzvídám od místních jak tento spot vznikl, kdo se na tom podílel a dozvídám se, že lokálové obešli město a domluvili si smlouvu na vytvoření tohoto gigantu s provozovatele zdejších dálnic, jelikož tento pozemek spadá pod jejich křídla, tedy tu dalších šest let nehrozí žádný demoliční zákrok jako tomu bylo například u nás v Rožnově!( Spot vznikal 4roky a nese název SPOFF- původně ze slova SPOT, – během výstavby tu skejtoval  jeden malý klučina a ptal se co je toto za SPOFF ( dětská německá výslovnost-přeřek) , místním na tom natolik pobavili, že toto přízvisko tamnímu spotu už zůstalo. Party nabírala na otáčkách a když v 1 ráno zhasli světla a přestala hrát hudba, očekávali jsme konec akce.

IMG_4844Ovšem místní nás nepřestali  udivovat  a se slovy, že potřebují dva  chlapy, se já a Ondra vydáváme kousek od spotu s dalšíma dvěma lokálama do tajemné uličky, v níž najednou jeden z nich se ztratil v křoví a gestikulácí nám dává znát, že ho máme následovat. Prodíráme se houštím a ve tmě nejasně  vidíme na zemi siluetu čehosi co připomíná kostku- ano, světe div se, uprostřed ničeho, měli místní schovaný generátor. Každý chytáme jedno a madlo a jde se zpět na místo činu. Za 5 minut už se opět svítilo a party pokračovala až do ranních hodin.

IMG_4737Ráno nám to nedalo a i přes únavu a  nevyspalost  jsme už o půl desáté zase brousili místní kopingy. Tímto bych chtěl poděkovat místním lokálům za vybudování tohoto  skvělého místa a možnost přenocování  zde. Pak také celé brněnské partě za to, že mě vzali s sebou. Určitě se na toto místo plánuji nejednou vrátit a doporučil bych to všem co mají rádi DIY skateboarding.

Peace Petr

IMG_4744

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s