VHS – back in the days aneb recenze jak stehno

Taky se vám stává, že se těšíte na nějaký nový americký video a když se přehoupne přes půlku, už „fastforwardujete“ party neznámejch lidí, který vás nebaví? U mě je to třeba běžná praxe. O to víc mile překvapenej jsem byl, když dal Tomáš Javůrek na FB video, který dokumentuje skateboarding v Český Lípě v létě roku 2004. 

 Už jen prostý fakt, že video má stopáž přes půl hodiny a je velký jen 24 MB dává tušit, že tady se žádný HD konat nebude! Ono vůbec je vlastně všechno, co video obsahuje ve svý podstatě neskutečně špatný a v dnešní době nemá šanci obstát – parta neznámejch kluků z maloměsta v neskutečně hrozným parku dělá triky, který se dneska už vůbec nedělaj, nebo je umí každej. Takže na první pohled se zdá, že je všechno špatně….

Když ale u videa chvilku vydržíte, zjistíte, že vlastně hrozně dobře vystihuje skvělou atmosféru tehdejší doby. Koneckonců sám dodneška rád vzpomínám na první olíčka a flipy v botách přelepenejch kobercovkou na desce po třetím klukovi s absolutně žádnýma patkama. Pamatuju si hledání spotů v našem městečku, zámkovku, přenosný raily na parkovištích, skočky a rampy vyrobený z palet a toho, co kdo sehnal doma. Jak tak sedíte a čumíte, najednou si uvědomíte, že podobný videa jste s kámošema vlastně taky točili a vybaví se vám všechny ty věci, který jsou spojený s vašima začátkama  skateboardingu. Najednou na ten kousek koukáte úplně jinýma očima a bez problémů zhltnete těch 30 minut.

Ve svý podstatě je mi asi líto všech mlaďasů, který začínaj jezdit v lokálních betonovejch plazách, protože tyhle těžký začátky a boj o všechno si oni prostě neužijou, protože dostali všechno krásně naservírovaný na zlatým podnosu, a proto si toho často vůbec neváží. Btw. pamatujete jak jste šetřili na svojí první pořádnou desku? 🙂

Na závěr patří velký dík Javorovi za tohle super video, který jsem si dovolil bezostyšně ukrást! Pokud byste někdo měl doma podobný oldschool záběry, klidně je pošlete, ať se můžeme pokochat!

Z nějakýho důvodu nejde video nahrát tak ho zkoukněte přímo na YouTube.

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s