Beer slave trip vol.I : Pardubice, Loučná nad Desnou, Olomouc

 První z letošních plánovaných tripů s Androbot bandou si dal za cíl objevit některé ze skejtových krás východních Čech, Moravy a Polska. Jak už to tak většinou bývá nalajnovaná trasa vzala ve víru zevláctví, piv atd. rychle za své, ale i tak jsme toho za poslední srpnový víkend objevili tolik, že fakt, že jsme navštívili jen asi polovinu plánovaných míst, vůbec nikomu nevadil…

Plaza v Pardubkách
Luky čechrá vlnku

Babar trénuje disco moves

Boban ve fajvu
Ruda v boru
Babar předvádí gesto napsané na bedně
Hygiena alá Kaufland
Moc čerstvě se Ruda teda netvářil

Cestovní itinerář selhal hned v pátek, protože výjezd se posunul skoro až na půl čtvrtou, takže bylo od začátku jasný, že skateboarding a spaní v Loučný se ten den už nestíhá. Náhradním řešením se ukázala být Pardubická street plazička. Tenhle malinký parčík vzniklý za invence lokálů nabízí víc než dost možností k vyblbnutí. Místní mají park zle najetej, takže jsme se víceméně neustále někomu pletli a celý to působilo takovým klaustrofóbním dojmem. Nicméně pojezd ideální.

Něco mezi skautama a penerama…

Někdy kolem devátý jsme začali řešit, že klasicky kromě piva nemáme co jíst a vlastně nemáme nejmenší potuchy, kde budeme spát. Proběhl nákup ingrediencí na večerní grilovačku v Kaflandu, jehož návštěvu jsme využili k lehké obnově hygieny a následně jsme se naslepo vydali dál směr Loučná v naději, že najdeme nějaké vhodné místo na nocleh. Nakonec jsme skončili někde ve tmě za koňskou farmou, kde jsme v pohodě přečkali noc. Jako vždy víc štěstí než rozumu…

To jsou panoramata! Není nad skatepark s výhledem!

Za plotem právě vracím první grind v bazénu v životě 🙂

Babarův poctivák ze země přes rovnou až dolu

Androbot airlines…

Boban ve flipu v růžku…

…Ruda zase z bedny na zem

Na grindu je nejdůležitější akční postoj

V sobotu dopoledne jsme dorazili do Loučný nad Desnou. Tohle místo je tak trošku zvláštní – odbočíte z hlavní na takovou horskou cestičku a kolem vražedný sjezdovky dojedete do poměrně malýho městečka roztaženýho podél silnice. Když jsme míjeli značku, začal jsem registrovat pohledy typu „tady v tý díře má bejt jako super park,jo?“. No a světe div se – je a jakej!¨

Vyškrábat se na tuhle bednu dá docela prácičku

S parky, který staví Fiveramps je občas trošku problém, že v reálu nevypadají tak skvěle jako na fotkách – tohle mohlo být vyšší, támhleto nižší, tohle tady vůbec nemuselo být….ale to není případ parku v Loučný. Na to, že obec má dohromady 2 skatery (slovy DVA!!!), je místní park neskutečnej! Navíc krásně zasazenej uprostřed Jeseníků, no romatnika! Pokud se chcete naučit jezdit v bowlu, bude pro vás (stejně jako pro mě) bowl v Loučný ideálním místem pro začátek!

Nakonec kluci začli vyzývat nemožnej wall u vchodu, Rudiš bs rocknrollem

…a Luky feeblem. Přehnanost!

Nadšení z místního parku a okolí zhatilo návštěvu dalších dvou spotů, takže bylo rozhodnuto, že v Loučný přespíme. Po skejtování jsme si dali minigolf na chill, k večeři luxusní burger a v noci downhill (i když malinko zvláštní).

Navečer jsme šli pochillovat na minigolf hned vedle parku

Někomu to šlo a někdo trhal rekordy počtu netrefených jamek z blízkosti 5 cm

Modelka 🙂

Iga je dirty ghetto kid !

Parádní místečko

Chillovací místnost

Fellaz

Super lampička!

Nedělní ráno nás přivítalo nepříjemnou realitou mokrých spacáků, protože začalo vydatně pršet. Plán tedy byl vyprdnout se na zbytek severovýchodních spotů, Polsko nechat na příště a ukrýt se v Olomouci do krytý minirampy kámoše Davida Igy. Ten se srdnatě ujal funkce našeho průvodce po městě a ukázal nám postupně svůj neskutečnej ateliér se zmíněnou minirampou, když přestalo pršet nový spot s fontánkou, dvě skejtovatelné výstavní plochy Presbetonu, které sám vytvořil a nakonec překážky na nevyužívaném parkovišti u Bamuaxu.

Iga v nollie lipslidu na novým Olomouckým street spotu

Nutno říct, že po předchozích dvou dnech byla většina posádky totálně mrtvá a skejtoval tak víceméně jenom David a my se už jen kochali skrytýma krásama Olomouce. No a navečer jsme se všichni krásně smradlavý naložili do auta směrem domov, ale nikomu se moc nechtělo….

Centrála a sklad betonový parády

Jedinej Ruda se v neděli trošku snažil

…jinak byli všichni totálně vyzevlený! 🙂

Velké díky patří Androbotu za support celýho tripu a Igovi za to, jak se o nás skvěle postaral! Díky moc! 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s