Z jinýho soudku: recenze Surf’s up

Ačkoli jsem postupem času chtěl přirozeně dospět do stavu psaní recenzí na skate videa, zahájím tenhle zvyk poněkud netradičně.S ohledem na mou dosud dosud marnou snahu vymanit se z infantilních tendencí jsem velkej fanda animovanejch filmů. Televizní upoutávku na film Surf´s up jsem ale kupodivu úplně zazdil, což naštěstí neudělala moje žena, za což jí patří největší dík!

 

Tenhle nenápadnej animák od Sony pictures, kterej pokud vím, neběžel svýho času ani v kinech, je totiž navzdory všem očekávání velká pecka.

Příběh: mladej tučňák v Antarktidy je velkej fanda legendárního surfaře Big Z-ho a chce jít v jeho stopách a vydá se na největší kontest, kterej hodlá vyhrát. Během trénování pozná „bručouna s dobrým srdcem“ (oblíbený animácký archetyp:) , ze kterýho se nakonec vyklube Big Z v důchodu. Tahle krátká anotace příběhu sice nezní nijak převratně, ale mnohem důležitější je na celým filmu forma vyprávění příběhu.

 

Ten se nese ve stylu dokumentu a je plnej nejrůznějších aluzí na skutečnej surfovej svět ( Big Z je připomínkou slavnejch Z-Boys; závod komentuje tučnák Kelly Slater atd.atd.) Film navíc působí jako parodie obdobnejch oslavnejch dokumentů „velkých lidských příběhů a vítězství“, takže se jeho stylem humoru mnohem víc pobaví dospělí než děti.

Osobně řadím tohle dílko mezi svoje TOP 3 animáky a ani na ČSFD si nevede úplně špatně.

Jak sem již avizoval, film už v kinech není, ale pokud ho přesto chcete vidět a nechcete si kupovat drahý DVD, internet skýtá různé méně legální možnosti a pokud budete šikovní jistě si cestu najdete….

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s