Vojenský prostor DIY ???

Dneska jsem objevil další super místo s velkým DIY potenciálem, ačkoli to tak na první pohled vůbec nevypadalo!

 

S ohledem na to, že modely předpovědí počasí mají i v dnešní době mouchy, jsem se dnes cítil při pohledu z okna trošku bezprizorně, protože jsem v očekávání deště skejta nechal radši v Praze. Takže volba padla na kamaráda do nepohody č.2 – enduro.

Dostal jsem tip na opuštěný vojenský prostor nedaleko Mšece, o kterém jsem neměl ani potuchy a jelikož jsem docela fanda tzv. „dead turismu“, byla to dobrá záminka k výpravě.

Jak jsem avizoval – místo není nijak zvlášť daleko od NS, takže jsem dorazil docela brzo po poledni. Vesele jsem ignoroval značku zákazu vjezdu a objel závoru a dostal se na opuštěnou asfaltku. Po několika set metrech se začaly objevovat zbytky plotu bývalýho areálu a narazil jsem na první opuštěnou budovu – asi bývalá vrátnice .

Sem by se ta Milanova rampa klidně vešla

Lepší věci jsem objevil trošku hlouběji v lese: stojí tady dohromady tři opuštěný betonový haly s vysokým stropama. Dřív sloužily asi jako garáže pro těžkou techniku, dneska zejou prázdnotou. Na druhou stranu je nutno říct, že právě jejich nevyužitost, je (alespoň pro mě) tou nejlepší možnou vlastností. Protože u každý z hal, chybí minimálně jedny plechový vrata, jsou haly dobře přístupný a soudě podle ohniště před jednou z nich ho asi maj rádi i trampové, na vnitřních prostorách se to ale naštěstí nijak zásadně nepodepsalo ( žádné improvizované latríny, jiné výměšky nebo podobizny Honzy Nedvěda na zdech). Myslím, že by se tady dal eventuálně v případech krajní nouze najít azyl před nepřízní počasí. To nejlepší ale teprve přijde….

Chvilku jsem se ještě vozil v okolí hal, až mě jedna z místních pomalu ale jistě zarůstajících asfaltek dovedla na místo s opravdu velkým potenciálem pro vznik DIY plácku. Jedná se pravděpodobně o nějaké starší parkoviště, který stejně jako zmiňovaný asfaltky už trošku zarůstá, ale na rozdíl od nich má ještě relativně slušnej povrch  (teda jako jasně, že když jedete na motokrosový motorce, tak vám každej asfalt přijde rovnej, ale myslím, že je o něco hladší než silnice v NS, takže podle mě jezditelnej 🙂 .

Tenhle plácek je krásně skrytej v lese, ale na druhou stranu sem hrozně příjemně skrze vysoký stromy v okolí dopadá slunce. Místo je tak napůl rozdělený trávou, která vytváří malej gapík, tak akorát na přeskok. Možná jsem jen nenapravitelnej romantik nebo jsem v poslední době viděl moc skate videí, kde si lidi staví vlastní spoty, ale úplně jsem si představil jak by se na tomhle skrytým místečku dalo vytvořit pár betonovejch překážek, rejlík, bedýnka atp…… v areálu se válí pár kusů betonovejch koryt na odvod vody, který by se daly použít jako základ pro rádius,cihly se nějaký taky určitě najdou, štěrku a písku jsou tu na vedlejším parkovišti hromady, takže nějakej materiál na stavbu je už připravenej 🙂 Na tomhle místě se mi líbí jeho odlehlost, takže nejenom, že by člověk měl na skejtování klídek a čistej vzduch, ale navíc by menší frekvence lidí mohla prodloužit životaschopnost postavenejch překážek.

Celá záležitost je samozřejmě limitovaná mírou opuštěnosti místa. Ačkoli jsem při svý projižďce tak maximálně rušil lesní zvěř a nenarazil na jedinou živou duši, je možný, že se v tomhle místě můžou nějak výrazněji angažovat lesníci, myslivci a jim podobní, což by mohlo můj sen o DIY spotu výrazně pošlapat,ale zůstávám pozitivní….. abych si po tomhle namlsání trošku spravil chuť, vrhnul jsem se po návratu domů alespoň na DIY skate. Přímočarkou jsem lehce oříznul starou rybu, z krabice s hardwarem vybral alespoň trošku funkční trucky a kola a vyrazil jsem na cruise po NS. Nenechal jsem si radost z novýho závoďáka zkazit ani špatným povrchem ani bordelem všude,ale už se moc těším, až si budu moct zaskejtovat v lese!! 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s