KVAZI-TRIP: Chbany-Nechranice-Kadaň-Chomutov

Určitě to znáte – skejtovat každej víkend pořád dokola na tom samým plácku člověka časem omrzí a pak začne spřádat nejrůznější plány rozličnejch výletů, kterýma by chtěl rozšířit svoje obzory. Dost často mají tyhle tripy dlouhodobější charakter a když má náhodou vaše jméno ve skateboardovým světě nějakou váhu, může se takovej výlet proměnit ve slušnou tour po x-zemích,kontinentech se vším co k tomu patří (to víme z Baker videjí asi všichni). No, abych to tlachání nějak zkrátil a nemlel tu hubou naprázdno – my nejsme ani skejtový superstars ani jsme neměli čas jezdit po spotech do alelúja, takže jsme to pěkně sfoukli během jednoho dne.

 

Povšimněte si reklamy na Žateckej skateshop a mongolský káry v pozadí

 

Pomyslnou třešničkou na dortu našeho výletu měla být Kadaň, protože ukrývá jeden super spot, o kterým se zatím ještě moc neví, ale o tom později…. Když už člověk někam takhle vyrazí, tak by byla škoda projíždět místa, kde se dá skejtovat jen proto, že zrovna jedete jinam. A tak se stalo, že naše Androbot parta ve složení Luky, Dave a moje maličkost si cestou do Kadaňe udělala menší přestávku ve vesničce Chbany.

Nejhorší rampa ve vesmíru

 

Předpokládám, že jen velmi málo z vás kdy o tomhle Bohem zapomenutém místečku slyšelo, ale věřte nebo ne, mají tu vlastní skatepark a to ne ledajaký! Ten ve Chbanech by klidně mohl kandodivat do známé Thrasher soutěže o nejhorší park: nesmyslný,překážky, který by potřebovaly minimálně třikrát tak velkej povrch a sváry na dně „wallride/rampy“, o který by se možná zasekli i bikeři. Nicméně byla to výzva a my jsem zkusili co se dalo (ikdyž toho moc nebylo) a jeli jsme dál.

Hvězy při cruisingu

Osud nám byl nakloněn a cesta do Kadaně pokračovala objížďkou přes hráz Nechranické přehrady, oblíbeného to místa českých windsurferů. Skejtovej klenot se nachází za hrází přehrady ve formě drsnýho ditch spotu v přepadu přehrady, kterej je ve spodní části zakončenej 5 „rádiusama“.

Nepršelo, ale mokro bylo

Bohužel přeci jen ještě v Krušnejch pořád tajou zbytečky po zimě, takže nájezdy na bangy v přepadu lemovali dva potůčky, který tak trošku bránili v ježdění. Takže jsme nějaký větší snahy o triky zanechali s tím, že „až bude někdy sucho…“.

 

Rozvaha při balancování na přední nápravě
Luky – oldskool influence – boneless

No a třetí zastávkou byla konečně vysněná Kadaň. Na Nábřeží Maxipsa Fíka je Hotel Split, kde je moc hezkej skejtovej plácek jakkoli oba výše uvedené názvy u většiny lidí vzbuzujou smích, věřte tomu, že tohle místo je hodně hezký. Abych učinil faktografii za dost tak podle Fíka se to jmenuje, protože z Kadaňě pocházel jeho autor a Hotel Split se jmenoval původní prvorepublikovej hotel na nábřeží. Přidejte si k tomu rekonstrukci do podoby cyklostezky, kde vychází každej metr na sto tisíc KáČé a musí vám bejt jasný, že tam je nějakej potenciál 🙂

 

Fronsájd až se to blejská

A taky že je! Celá stezka je lemovaná wallridem ze surovýho železa a tuhle parádičku zakončuje několik překážek a laviček hned pod přehradou.Je tady taková zvláštní pyramidka s dírou, bednička, rejlík, lavičky (ačkoli primárně asi nejsou určený na skejtování) a lemovaný je to železným obrubníčkem. Všechno je vytvořený ze zmiňovanýho surovýho železa a navzdory očekáváním to i docela dobře jede….ikdyž těm lavičkám jsme trošku pomohli šmirglem a voskem. Tady jsme se zdrželi pár hodinek, zchladili horký hlavy v překvapivě osvěžující Ohři a pokračovali do Chomutova.

Zajímavostí trasy Kadaň – Chomutov je cyklostezka hned za Kadaní, která si vysloveně žádá o pořádnej hill bomb, ale to asi zas někdy jindy. No a pak hlavní silnici na Chomtuov lemujou lehká děvčata věnující se nejstaršímu řemeslu. Nutno říct, že některý vypadaly, jako když byly u toho, když tohle „řemeslo“ vznikalo….FUJ!

Wallride o přehradu

Poslední zastávkou byl Chomutovskej park, kterej, pokud jste tam stejně jako já nikdy nebyli, je schovanej taky na moc pěkným místečku….klídeček tam je, to jo. Já už jsem osobně byl dost utahanej, takže jsem se učil wallridíky na místní příjemný zídečce, abych si spravil chuť z Kadaně, kde jsem oproti původním očekáváním neudělal ani jeden 🙂 Luky řádil v místním krytým bazénu, kterej i přesto, že se zdá multiobří je ve finále docela příjemnej. Dokonce tak, že i fotograf Dave si v něm povozil svoje bolavý záda a já jsem se taky hezky svez.

Rock´n´roll

Náhodou jsme tady narazili na našeho kámoše Jaryho, kterej narozdíl od nás nikdy asi unavenej neni, takže se v parku proháněl jak blesk. Respekt patří taky chomutovskejm lokálům za jejich GoS Berrics výkon, protože v ČR často nevidíte, aby člověk zadal nollie fs bigspin heelflip a další tři týpci to po něm na první v perfektu zopakovali!!

No a navečer sme naložili svý těla zase do káry, dali si skvělou pizzu v Chomutově na námku, kde Luky trefně zhodnotil výlet větou „nějaký osobní výkony tam byly“. S tím vědomím  a nápadem na další letní trip jsme mohli blaženě vyrazit zpátky dom.

Bylo to dobré a bylo toho dost!

THE END

Luky v chillu, já v grindu v průzoru

Všechny fotky z tripu se sem nevešly, tak pokud chcete vidět víc, koukněte na FB Androbot!

JK

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s