GHETTO DIY KARLÍN

 Je to už nějaká doba co se naše Androbot crew ve složení : Pluhy, Dejv, Marcel a moje maličkost, vydala na exkurzi do továrny Industrial Skateboards v Karlíně. Po prohlídce továrny a debatě s majitelem Zděnkem Jonášem nás začaly svrbět nohy a jelikož prosincové počasí bylo v té době ke skateboardingu relativně shovívavé, vzniknul tenhle Spot searchlight.

 Už minimálně dva roky staví na různých místech v ČR Insight banda zajímavý DIY spoty. Ten karlínskej patří určitě mezi jeden z jejich největších a nejpovedenějších! Je až s podivem, že se podařilo kousek od centra Prahy vybudovat takhle velkou „Insight plazu“.

 Místo, kde tahle paráda stojí, ale rozhodně nepatří mezi výkladní skříně hlavního města.Plocha za karlínskou betonárkou, kde se nachází několik trosek bývalých hal silně připomíná skládku a je hojně osídlena nejrůznějšími existencemi bez domova. Těžký DIY překážky v kombinaci s tím bordelem všude okolo jsou street skateboarding v tý nejhrubší podobě.

Povrch celýho plácku není navzdory okolním podmínkám vůbec špatnej – v některých skateparcích najdete možná i horší:) Dá se tu skejtovat na lehce prohlým rádiusu odkud můžete jet na sympatickou bílou bouličku nebo grindbox s bangovým nájezdem. Na grindboxech byly původně hrany, ale železo má prostě nějakou cenu, takže hrany už nejspíš skončily v nejbližší sběrně. Ale i tak díky penetraci box trochu jede.

 

Dominantou „parku“ je středně velkej rádius postavenej u betonový praskliny,která tvoří příjemnej gapík. Potíž rádiusu je v jeho složitějším nájezdu, kterej rozhodně nepatří k nejdelším. S Lukym jsme tam oba dali rock´n´roll a byli jsme rádi alespoň za to, ale při troše cviku by se tam daly vyprásknout zajímavý liptriky nebo i transfer do bangu na druhý straně.

Tenhle bang nabízí taky dvě možnosti: buď budete skákat přes zmiňovanej gap na rovinku nebo využijete druhou stranu rádiusu pro různý liptriky.

V parku je kromě toho, co už bylo popsáno i hezká pole jam trubka. Co už ale tak hezký neni je velká betonová prasklina těsně před nájezdem na ni, takže bych všem co maji rádi svý zuby doporučil nepokoušet štěstí.

 

Pro hodně kreativní jedince je v parku připraveno obrovský množství pneumatik nejrůznějších rozměrů, kterýma můžete spot ještě upgradovat pokud byste měli ty ambice.

Pokud budete tohle místečko hledat, nejlíp se k němu dostanete z Invalidovny, kde přejdete silnici a vydáte se napříč přes pole směrem k řece. Po zhruba 200m narazíte na cyklostezku,po který půjdete směrem zpátky do Karlína a po dalších 100m z ní odbočte k torzu haly,který nemůžete přehlídnout.

 

Karlínskou DIY plazu najdete tady:

http://www.mapy.cz/#x=14.459128&y=50.098657&z=17&t=s&q=karl%C3%ADn&qp=10.883495_48.307064_17.265203_51.232444_6&d=user_14.458452%2C50.099052%2C%C4%8Dtvr%C5%A5%20Praha%208%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha~Karl%C3%ADn%20-%20Insight%20builders%20park_1&l=15

 

Rozhodně doporučuju nechodit tam sám (zejména navečer) a cennosti nechat doma! 🙂

Park je vhodný i pro rodiny s dětmi.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s